Strona: International Student Seminar on Management and Financial Issues - podsumowanie / International Student Seminars on Management and Financial Issues (ISS)

International Student Seminar on Management and Financial Issues - podsumowanie

2019-05-22
, red.  Paweł Perz

Międzynarodowe seminarium naukowe „International Student Seminar on Management and Financial Issues” odbyło się w dniach 13-15 maja 2019 r. w bud. P, w sali P-24.

W trakcie seminarium przedstawionych zostało blisko 50 oryginalnych opracowań naukowych w języku angielskim. Seminarium stało się platformą do wymiany wiedzy i doświadczeń studentów oraz pracowników naukowych realizujących swoje zadania w międzynarodowym środowisku akademickim. Wśród licznych uczestników seminarium znaleźli się m. in, przedstawiciele:

• University of Aveiro (Portugalia),
  • University of Minho (Portugalia),
  • Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (Gruzja),
  • Silesian University in Opava, School of Business Administration in Karvina (Czechy),
  • YAŞAR University (Turcja),
  • Politechniki Rzeszowskiej (Polska),

W ramach paneli tematycznych uczestnicy mogli usłyszeć wystąpienia dotyczące takich (szeroko pojętych zagadnień), jak:

• różne oblicza innowacji,
  • współczesne zarządzanie i aspekty techniczno - społeczne,
  • wyzwania współczesnej ekonomii,
  • wpływ globalizacji na rynek finansowy,
  • wyzwania na rynku fiskalnym.

Rywalizację w konkursie na najlepsze wystąpienie naukowe wygrali uczestnicy reprezentujące ośrodki akademickie z Portugalii, Czech oraz Polski.

Pierwsze miejsce zajęli (ex aequo):

• Isabel Maria Alves Machados, University of Aveiro, studentka 4 roku studiów magisterskich  (Industrial Engineering and Management)
  • Pedro Miguel Basudo, University of Minho, student 4 roku (Integrated Master in Industrial Engineering and Management)

Druga nagroda trafiła do studentów:  Sarath Thulaseedharan i Visakh Raj z Silesian University in Opava, School of Business Administration in Karvina z Czech .

Wysokie trzecie miejsce na podium uzyskał także (ex aequo):

• Michał Mnich z Politechniki Rzeszowskiej, student III roku finansów i rachunkowości, członek Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów działającego przy Katedrze Ekonomii na Wydziale Zarządzania za pracę:
  • Matěj Kuba z Silesian University in Opava, School of Business Administration in Karvina

Organizatorami tego międzynarodowego wydarzenia byli: Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, Katedra Ekonomii oraz Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów we współpracy z Silesian University in Opava, School of Business Administration in Karvina z Czech.

Patronat naukowy objęli:

• Prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz;
  • Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz;

Przewodniczącymi Komitetu Naukowego zgodzili się zostać:

• Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz;
  • Vice-dean for Foreign Affairs, Head of Department Department of Business Economics and Management Assoc. Prof. Dr. Roman Šperka, PhD

Pozostali członkowie Komitetu Naukowego i Organizacyjnego:

• dr hab. Grzegorz Ostasz, Politechnika Rzeszowska
  • dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz
  • dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz, adiunkt Politechnika Rzeszowska
  • dr inż. Paweł Perz, adiunkt Politechnika Rzeszowska
  • dr inż. Adriana Kaszuba-Perz, adiunkt Politechnika Rzeszowska
  • Jana Šimáková, Ph.D., adiunkt Silesian University in Opava
  • Tomáš Heryán, Ph.D., adiunkt Silesian University in Opava
  • Michal Stoklasa, Ph.D., adiunkt Silesian University in Opava
  • dr Mariusz Ruszel, adiunkt Politechnika Rzeszowska
  • dr inż. Artur Stec, adiunkt Politechnika Rzeszowska
  • mgr inż. Kornelia Osieczko, asystent Politechnika Rzeszowska

Przewodniczącymi Komitetu Organizacyjnego oraz Sekretarzami Komitetu Naukowego ustanowiono:

•  dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz, Politechnika Rzeszowska
  • dr inż. Paweł Perz, Politechnika Rzeszowska
  • dr inż. Adriana Kaszuba-Perz, Politechnika Rzeszowska
  • dr inż. Michal Stoklasa Silesian University in Opava

Kierownikami projektu ze strony Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów zostali: Jakub Stawarz (III rok finanse i rachunkowość) oraz Adrian Igielski (II rok finanse i rachunkowość)

W skład Studenckiego Komitetu Organizacyjnego weszli także:

•  Patrycja Magdziak - II rok finanse i rachunkowość
  • Natalia Marciniak - II rok finanse i rachunkowość
  • Wojciech Sajdak - I rok finanse i rachunkowość
  • Maciej Ozimek - I rok finanse i rachunkowość
  • Paulina Szkutnicka - I rok finanse i rachunkowość
  • Weronika Świeca - I rok finanse i rachunkowość
  • Norbert Drążek - I rok zarządzanie
  • Paulina Potyrańska - I rok finanse i rachunkowość
  • Justyna Puzio - I rok finanse i rachunkowość
  • Katarzyna Szpiech - I rok finanse i rachunkowość
  • Paulina Ostaszewska - I rok finanse i rachunkowość
  • Karolina Olszyńska - I rok finanse i rachunkowość

Partnerami w organizacji Seminarium byli:

•  Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej,
  • Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej,
  • Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
  • Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Partnerem w organizacji wizyty studyjnej była Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza reprezentowana przez Prezesa Zarządu Fundacji Ryszarda Rabskiego,

Powrót do listy aktualności